Antetli Kağıt

Antetli Kağıt Ne Demek?

Firmalar gün geçtikçe daha büyük rekabetlere girmektedir. Bu rekabet sadece kar oranının artmasına yönelik değil, marka bilinirliğinin de artması yönündedir. Yapılan reklamların, dağıtılan broşürlerin ve markanın daha göz önünde bulunması için yapılan çalışmaların hepsi bu rekabetin sonucunda oluşur. 

Marka bilinirliğini artırmanın bir diğer yolu da antetli kağıt kullanımı olarak kabul edilebilir. Peki antetli kağıt nedir ve antetli kağıt ne demektir? 

Antet kelimesi Fransızca kökenli bir kelime olup, başlık anlamına gelmektedir. Antetli kağıt şirketlerin özel olarak hazırlattığı şirket logosunun ve çeşitli bilgilerin bulunduğu kağıtlardır. Genellikle antetli kağıtların sol ya da sağ üst kısmında logo ve firma ismi bulunur. Buna ek olarak iletişim bilgileri ve diğer bilgiler de kağıdın alt kısmında bulunur. 

Yazışmalar için kullanılan bu kağıtlar şirketler için oldukça büyük bir prestij kaynağıdır. Antetli kağıt ile yazışma yapan firma, kağıdın ulaştığı kişinin ya da şirketin saygısını kazanmış olur. Prestij kaynağı olarak görülen antetli kağıtlar üst kısımda bulunan logo sayesinde markanın akla kazınması da daha kolay olmaktadır. 

Genelde insanlar markaların isimlerinden çok logolarını hatırlamaktadır. Markalar genellikle logo tasarımına oldukça önem vermektedir. Logoya verilen önem akılda kalması ve marka bilinirliğinin artması yönündedir. Bu sebeple logolu antetli kağıt bu yönde firmaya artı değer kazandırmaktadır. Uzun zamandır kullanılan antetli kağıtlar basit bir yapıdan oluşmaktadır fakat büyük bir etkiye sahiptir. 

Bu etkiyle birlikte firma hem daha iyi yerlere gelmekte hem de tanıtımını artmaktadır. Ne kadar basit bir ürün olsa da antetli kağıt kullanılırken ya da satın alınırken birçok hususa dikkat edilmelidir. Antetli kağıt alırken firmalar daha güvenli üreticilerle çalışmalıdır.

Matbaa

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?