Araç Giydirme Nedir?

Araç Giydirme Nedir sorusuna cevap, aracın bir kısmının veya tamamının baskılı cast folyo ile kaplanmasıdır. Araç giydirme işlemi profesyonellik istemektedir. Bundan dolayı işinde deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilen araç kaplamalar ile başarı bir açık hava reklamı gerçekleştirmeniz mümkündür. Özel folyo kaplamalarla gerçekleştirilen araç kaplamalarda izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar eksiksiz ve doğru gerçekleştirildiği zaman uzun ömürlü ve dayanıklı bir araç kaplama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle İstanbul araç giydirme kaplanacak aracın ölçülerini alarak işe başlar. Kaplama yapılacak aracın birebir oranda ölçüleri alınarak işlem gerçekleştirilir. Ardından aracın fotoğrafları da çekilerek dijital ortamda boyutlandırma işlemleri gerçekleştirilir.

Araç Giydirme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Aracın ölçüleri alındıktan sonra dijital ortama taşınan işlemde gerçekleştirilir. Bu ölçüm işleminden sonra istenen tasarım bilgisayar ortamında hazırlanır. Dijital ortamda araç giydirme görseli hazırlanarak firmaya iletilir. Burada önemli nokta firmanın araç giydirme işlemini uygun görerek onay vermesidir. Onay verilmeyen işlemler revize edilerek en uygun haline getirilir. Firma tarafından onaylanan işlemin ardından uygulama adımına geçilir.

İstanbul Araç Giydirme Nedir?

İstanbul Araç giydirme, araçların üzerine yapılan kaplama işlemini ifade eder. Bu işlem cast folyo ile yapılır. Cast folyo PVC’dir. Bu folyonun diğer folyo türlerinden farkı daha esnek ve ince olmadır. Cast folyo, 0,11 ile 0,13 mikron kalınlıklar arasında üretilmektedir. İstanbul araç giydirme firma tarafından onay aldıktan sonra özel alanında giydirme işlemini gerçekleştirir. Araç için uygun cast folyo belirlenerek baskı hazırlanır ve profesyonel bir ekip tarafından titizlikle kaplama işlemi gerçekleştirilerek araç hazırlanır.

Araç Giydirmede Hangi Folyolar Kullanılır?

Araç giydirme ve cast folyo kullanılmaktadır. Cast Folyolar da alt grupta sınıflandırılabilmektedirler.

Cast Folyo

Araç giydirme denildiği zaman akla ilk gelen kaplama cast folyodur. İnce ve esnek bir yapıya sahip olmasıyla  araç giydirme tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Giydirme yapılacak araç girintili bir yapıya sahipse cast folyo kullanılarak giydirmeler yapılarak ince bir işçilik ile uygulama gerçekleştirilmelidir. Aksi durumlarda sıcaklık, rüzgar, tazyikli su gibi etkenlerde kaplama atma yaparak kullanım ömrü kısalabilir.

Yarı Cast Folyo

Yarı cast folyo uzun ömürlü olmasıyla bilinmektedir. Doğru yapıldığı zaman kullanım ömrü 5-7 yıl arasında değişmektedir. Giydirme yapılacak araçta kanal bulunmadığı zamanlarda kullanılan bir malzemedir. Ara uygulanmadan önce temizlenerek uygulamaya elverişli hale getirilmelidir.

Düz Yüzey Folyosu

İsminden de anlaşılacağı gibi düz alanlarda kullanıma uygun bir folyodur. Yapışkan yüzey etkisi diğer folyolara göre daha düşüktür. Bundan dolayı uygulama yapılmadan önce aracın temizlenmesi önemlidir. İstanbul araç giydirme düz yüzey folyoyu genellikle kamyonet kasaları ve tırların dorseleri gibi düz alanlarda kullanmaktadır.

Araç Giydirmenin Reklam Etkisi Nedir?

Reklam sektöründe uzun ömürlü seçenekler arasında başarılı sonuçlar alınabilecek çok fazla yöntem bulunmaz. Araç giydirme uzun ömürlü reklam ömrü sunan nadir yöntemlerden biridir. Daha fazla kitleye ulaşma imkanı sunması ve ilgi çekici olmasıyla birçok firma tarafından sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Asıl amacı marka bilinirliliğine katkı sağlamak olan İstanbul araç giydirme trafikte, herhangi bir yerde park halindeyken ya da yoldan geçen kişiler tarafından dikkati üzerine toplayan ilgi çekici bir yöntemdir.

Araç Giydirme Faydası Nedir?

Her araca uygulanabilir olmasıyla toplu taşımalarda sıklıkla karşımıza çıkan araç giydirme böylelikle aynı anda onlarca kişiye ulaşan bir marka olmanız konusunda yardımcı olmaktadır. Gezici reklam tabelası göre görev araç giydirme televizyon, radyo, dergi gibi diğer reklam kanallarına göre daha uzun süreli sonuçlar almanız konusunda fayda sağlamaktadır. Bununla beraber bir defa ödeyeceğiniz bir ücretle 2 ila 7 yıl arasında kullanım imkanı sunarak ekonomik bir reklam seçeneği oluşturmaktadır. İster şahsi aracınız isterseniz firmanıza ait aracınıza yapacağınız giydirme sayesinde potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Araç giydirme konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenilir ve profesyonel bir firmadan yardım almak olacaktır. İstanbul araç giydirme işinde deneyimli ekipleri ile sizin için titizlikle çalışarak araç giydirme işlemini gerçekleştireceklerdir. Böylelikle uzun süreli reklam sürecine başlayarak her an her yerde potansiyel müşterilerinize kendinizi hatırlatma fırsatı yakalayabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?