Bloknotlar

Bloknot Çeşitleri

Sektör fark etmeksizin evlerde bile bazı durumlarda not almaya ihtiyacımız olabilir. Hangi konuda olursa olsun aklımızda tutamayacağımız önemli bilgileri, önemli kişilerin telefonlarını kısacası önemli ve unutulmaması gereken her şeyi not almak için bloknotlar devreye girer.

Bloknotlar; ebat, amaç ve kullanım özelliklerine göre farklı şekilde üretilebilmektedir. Firma tanıtımı, firma reklamı, promosyon ürünü olarak da kullanılabilir.

Özellikle de sosyal ve yoğun iş hayatına sahip olan insanlar, öğrenciler için en ideal not alma gerecidir. Bloknot kullanıldığında insanlar en önemli anlarını not alarak unutmaz. Bu sadece iş hayatında değil ev hayatında da geçerlidir.

Örneğin; bir hastane randevunuz varsa eğer bloknota tarihi, saati, doktorun ismini ve yeri not alarak gözünün önüne koyabilir veya buzdolabınıza asabilirsiniz. Bu sayede randevunuzu unutmamış ve kaçırmamış olursunuz.

Ancak bir iş yerinde çalışıyorsanız unutmamanız gereken birçok şey vardır. Bu yüzden iş yerlerinin özellikle d masa başı işi olan hemen herkesin masasında mutlaka yerini alan gereçlerdir diyebiliriz.

Bloknot Çeşitleri Nelerdir?

Bloknotların kendi içinde 3 çeşidi bulunmaktadır.

  • Küp yapılı bloknot
  • Spiralli yapılı bloknot
  • Taş yapılı bloknot

1-KÜP BLOKNOT

İsmini en + boy + yükseklik eşitliğinden almaktadır. Kare ebatlarda 8 x 8 cm / 9 x 9 cm / 10 x 10 cm şeklindedir. 1.hamur kağıda ofset baskılı olarak üretilmektedir. Üst kısımdan elastiki tutkal kullanılır ve sayfaların bir arada durması sağlanır. Altta gerekirse karton veya farklı bir materyal kullanılır. Firmanın logosu, tanıtım spotu adresi ve genelde telefon numarası basılarak müşterilerin sizi hatırlaması sağlanır. Bu sayede rakiplerinizden her daim 1 adım önce olabilirsiniz.

2-SPİRALLİ BLOKNOT

Talep edilen ebatlarda yapılabilir. Sayfa sayısına bağlı olarak ofset baskı ile şekillendirilir. Firma tanıtımı baskılı alt ve üst karton kapak, tasarım ve basımı sonrası spiral ciltleme yöntemi yapılır. Deftere benzer şekilde ciltlenir. Bu şekilde üretim sonlandırılır. Kapaklar; 250-350 gr Bristol, kuşe karton üstü 1-2-3-4 renk ofset baskılı, local laklı, laminasyonlu, varak yıldızlı yapılabilir.

3-TAÇ BLOKNOT

Kapağı açıldığında üst paneli bulunur. Adını da buradan almaktadır. Tek bölümlü de olabilir ya da açıldığında kapak sağa ve sola da ayrılabilir.

Günümüzde bu 3 çeşidi de her alanda kullanılmaktadır.

Matbaa

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?