Kumlama Folyo

Kumlama folyo, düz şeffaf cam ve benzeri yüzeylere kumlu, buzlu cam görünümü vermek için kullanılan bir folyo türüdür. Kumlama folyo baskı uygulanmış camların her iki yüzeyinde net olmayan flu bir görünüm elde edilmektedir. Dışarıdan içerisi, içeriden de dışarısı net olarak görülmemesi için aynı zamanda dekoratif amaçla da kullanılır.

Kumlu Cam Nedir?

Kumlu cam, camın farklı tekniklerle şeffaflığının giderilerek flu bir görünüm verilmiş halidir. Bu fabrikasyon olarak camın kumlama işleminden geçerek ya da kumlama folyo baskı ile kaplanması ile sağlanmaktadır. Fabrikasyon kumlama daha zor ve zaman alıcı bir iş olduğundan son yıllarda kumlama folyo baskı tekniği daha çok tercih edilmektedir. Hem daha hesaplı hem de dayanıklı ve dekoratif açıdan estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Kumlama Folyo Baskı

Özellikle iç mekanlarda kullanılan Kumlama Folyo Baskı uygulaması ile dekoratif ve estetik bir görünüm sağlanırken aynı zamanda kullanıldığı alana dik gelen ve göz alan güneş ışınlarına karşı filtre görevi görmektedir. Böylelikle gün ışığından yararlanırken göz alıcı etkisi de kırılmış olmaktadır.

Kumlama Folyo Baskı uygulamasında kullanılan kumlu folyolar, hafif gri renktedir. Baskı yöntemi ile istenilen renk ve desenlerde üzerine baskı yapılabilmektedir. 122 cm eninde, 50 metrelik bobinler halinde üretilen kumlu folyolar, büyük ebatlı yüzeylerde kullanılacaksa, birbirinin üzerine 5 mm bindirilerek istenilen ebatta üretilirler. Yüzey kaplandığında Kumlu Cam görünümü elde edilmektedir. Kumlu folyo üzerine plotter makinelerinde istenilen desen, çizim, resim ve yazılar basılmaktadır. Baskıdan çıkan folyo iyice kuruduktan sonra istenilen yüzeye uygulanmaya hazır hale gelir.

Pleksi Kumlama

Pleksiglass, kolay işlenebilen, yüksek ışık geçirgenliği olan bir maddedir. Özellikle aydınlatma sektöründe kullanımı oldukça yaygındır. Yapısı hafif plastiktir. Cama oranla 6 kat daha sağlam ve dayanıklıdır. Isı yalıtımı cama oranla % 20 daha azdır. Kolay şekillendirilebilir yapıdadır. Düzgün ve pürüzsüz pleksi kumlama levhalar, birçok alanda kullanılmaktadır.

Hava koşullarına dayanıklı olması, hızlı yapıştırıcılarla uyumu, zararsız olması ve kolay temizlenebilirliği ile pleksi kumlama son yıllarda birçok alanda yoğun talebi olan bir üründür.

Kumlama Folyo Özellikleri

Kendinden yapışkanlı olan Kumlama Folyo ile cam yüzeylere daha kısa sürede ve daha az işçilikle şık bir görünüm vermek mümkündür. Camın saydamlığını yüzde 10 oranında azaltmakta ve istenilen renk ve desenlerde cama estetik görünüm katmaktadır.Güneş ışığının göz alıcı etkisini ortadan kaldırarak ortamın gün ışığından oldukça yüksek derecede yararlanarak aydınlık olmasını sağlamaktadır. Esnek yapısı sayesinde çok kolay şekillendirilmekte ve girintili çıkıntılı yüzeylerde bile sorunsuz bir kaplama yapılabilmektedir.

Kumlama Folyo, dayanıklıdır, sıcaklık, nem, ıslanma gibi dış etmenlerden etkilenmemektedir. Ofislerde, hastanelerde, bankalarda aynı alanda farklı bölümler oluşturulmakta, kaplandığı camdan dışarısı net olarak görünmemektedir. Bu da kullanım alanlarının geniş olmasını sağlamaktadır.Camlara kolaylıkla kumlama cam yazıları, şirket logoları, dekoratif desenler, şekiller ve resimler uygulanabilmektedir. Renk ve desen seçenekleri oldukça zengindir. Tüm bu özelliklere sahip Kumlama Folyolar aynı zamanda fabrikasyon cam kumlama tekniğine göre daha ekonomiktir.

Kumlu Folyo Kaplama Uygulaması

Kumlu Folyo Kaplama için öncelikle uygulanacak yüzey nemli bir bezle iyice silinerek toz ve kirden arındırılmaktadır. Kaplanacak yüzeyin kenarlarından 2’şer cm fazlalık bırakılarak kesilen kumlu folyo, alt kağıdından dikkatli bir şekilde ayrılmalı ve hem yapışkan yüzeyine ham de uygulanacak yüzeye köpüklü su püskürtülmelidir. Daha sonra yüzeye yapışkanlı kısım dikkatli bir şekilde ragle yardımı ile yapıştırılmalıdır. Ragle ile arada kalan su tamamen dışarı atılmalıdır. Birkaç saat tamamen kuruması beklenmeli ve fazlalık kısımlar maket bıçağı ile kesilerek çıkarılmalıdır.

Kumlu Folyo Fiyatları, piyasada markaya, ebata, kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Olfa Dijital Reklam ve Hizmetler olarak müşterilerimize her zaman kaliteli ürün, profesyonel işçilik ve uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Kalitenin ön planda olduğu, kendi üretimimiz olan Kumlu Folyo Fiyatlarımızla da müşterilerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz.

Kumlu Folyo ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçerek, kullanım alanı, kullanım amacı, ebat bilgilerinizi iletin ve ihtiyacınıza en uygun Kumlama folyo baskı tekniğimiz ile hızlı bir şekilde çözelim. İster ofisiniz ister eviniz ister sahip olduğunuz cafe, restoran, güzellik salonu gibi işyerleriniz için uygun fiyatlı kaliteli çözümler üretelim.

Dijital Baskı

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?